Звіт про роботу зі зверненнями громадян протягом 2018 року

Дата: 21.03.2019 12:44

Рішення виконкому

Робота зі зверненнями громадян у Любешівській селищній раді протягом 2018 року здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №108/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 14 квітня 1997 року №348, розпорядження селищного голови від 05.03.2017 №26 «Про затвердження Порядку організації та проведення особистого і виїзного прийомів громадян керівництвом Любешівської селищної ради».

Протягом 2018 року до Любешівської селищної ради надійшло 1210 звернень громадян. Із загальної кількості звернень поштою надійшло 1177 та 33 - на особистому прийомі. Всього за звітний період звернулось 1696 громадян.

Протягом 2018 року зареєстровано 24 колективних звернення, 4 повторних, 19 звернень надійшло через вищестоящі органи.

У зверненнях, що надійшли на розгляд до селищної ради за 2018 рік громадянами було порушено 1214 питань. З них: 817 питань вирішено позитивно, 115 – відмовлено у задоволенні, на 99 – надано роз’яснення згідно чинного законодавства. Станом на 31.12.2018 року 174 питання перебувають у стадії вирішення.

Аналізуючи тематику звернень, варто зазначити, що питання аграрної політики і земельних відносин залишаються найбільш актуальними. Так, протягом звітного періоду у зверненнях до Любешівської селищної ради порушено 907 таких питання (75% від усіх питань), з яких 612 вирішено позитивно, на 37 – надані роз’яснення, а на 99 звернень надана відмова у задоволенні відповідно до чинного законодавства.

Вагому частку у структурі усіх звернень становлять питання соціальної політики та соціального захисту населення – 209 звернень, що становить 17,2% усіх звернень. Майже усі з них вирішено позитивно.

Далі ідуть питання :

• комунального господарства – 42(3,5%);
  • житлова політика – 16(1,3%);
  • питання праці і заробітної плати - 6(0,5%);
  • транспорту і зв’язку - 5(0,4%);
  • забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав та свобод громадян - 4(0,3%);
  • питання діяльності органів місцевого самоврядування -6 (0,5%);
  • питання діяльності підприємств і установ – 4 (0,3%);
  • сімейна та гендерна політика, захист прав дітей - 4(0,3%);
  • молодь, фізична культура і сорт - 2(0,2%);
  • освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність – 2(0,2%)
  • охорона здоров’я – 3 (0,25%);
  • інші -4(0,3%).

Слід відмітити, що селищним головою взято під особистий контроль розгляд письмових звернень пільгових категорій. Так, протягом 2018 року надійшло 165 таких звернення, в тому числі від учасників бойових дій – 25, від осіб з інвалідністю – 61, від ветеранів праці -1, від дітей війни  - 6, від членів багатодітних сімей-33, матерів-героїнь - 6, від учасників АТО та членів їх сімей-19, та 4 – від внутрішньо переміщених осіб.

На виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування» Любешівською селищною радою вживаються заходи щодо забезпечення прав громадян на звернення.

У Любешівській селищній раді щоквартально проводиться аналіз роботи із зверненнями громадян.  На засіданні виконкому селищної ради розглянуто питання про підсумки роботи із зверненнями громадян за I квартал 2018 року (протокол від 11.05.2018 № 9), за I півріччя 2018 року (протокол від 10.08.2018 № 12) та за 9 місяців 2018року (протокол від 16.10.2018р. №16) За результатами розгляду прийняті відповідні рішення виконкому від 11.05.2018 р. № 6, від 10.08.2018 р. №6 та від 16.10.2018 р. №5.

Розпорядженням селищного голови від 05.03.2017 №26 затверджено графік особистого прийому громадян посадовими особами Любешівської селищної ради, яким передбачено проведення на місяць двох прийомів  селищного голови та секретаря селищної ради та по одному прийому - заступниками селищного голови. До відома жителів громади графік прийому громадян розміщений на інформаційному стенді у фойє адмінприміщення та на офіційному веб-сайті Любешівської селищної ради. Так, протягом звітного періоду керівництвом селищної ради проведено 25 особистих прийомів громадян, за результатами яких зареєстровано 33 звернення. Основними питаннями, з якими звертаються люди, є питання комунального господарства, житлової та аграрної політики.

Слід зазначити, що в непоодиноких випадках прийом громадян протягом робочого часу здійснюється незалежно від затвердженого графіку, що в значній мірі сприяє попередженню виникнення скарг.

Крім того, організовано та проведено 4 «прямі телефонні лінії» з селищним головою згідно графіків, затверджених головою Любешівської селищної ради 17.07.2018 р. та 28.09.2018 р. Так, через «пряму телефонну лінію» зареєстровано 2 звернення, на які надані відповіді згідно чинного законодавства.

З метою зворотного зв’язку, надання інформаційних послуг, оперативного реагування на гострі проблеми жителів територіальної громади, невідкладного вжиття заходів щодо припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян, порушених внаслідок недодержання вимог законодавства про звернення громадян у селищній раді щоденно, крім вихідних та святкових днів з 08.00 до 17.00 години функціонує “ телефон довіри ”.

Крім того, з метою вжиття додаткових заходів щодо поліпшення рівня організації роботи із зверненнями громадян розпорядженням селищного голови від 08.10.2018 р. № 209 створено комісію з питань розгляду звернень громадян в Любешівській селищній раді. Так протягом звітного періоду відбулось одне засідання даної комісії, на якому розглянуто одне питання, яке потребувало комісійного розгляду.