СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА ДЛЯ ДІТЕЙ З БАГАТОДІТНИХ РОДИН

Дата: 31.03.2019 22:17

Новий вид соціальної допомоги на дітей,

які виховуються у багатодітних родинах

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних сім’ях Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям” від 13.03.2019 № 250.

Зокрема із 01.04.2019 запроваджено додатковий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця звернення до органу соціального захисту населення та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Розмір допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях становить 1700 гривень щомісячно.

Урядом збережено право на отримання із                                01 квітня 2019 року допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, особам, які звернуться за її призначенням протягом квітня – червня   2019 року.

Документи, які необхідні для призначення допомоги:

• заява одного з батьків за формою, затвердженою Мінсоцполітики за умови пред’явлення паспорта громадянина України ;
  • копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім»ї (з пред’явленням оригіналу);
  • копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналу).

Заяви з необхідними документами для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади або уповноваженими виконавчими комітетами сільських рад та з реєстром передаються в управління соціального захисту населення .